POPLAWSKI To jest książka o Kościele naszych marzeń przedsprzedaż HASELTINE Praktyczny poradnik dla katolickich mam i ojców przedsprzedaż POPLAWSKI Odkryj na nowo 7 próśb Ojcze nasz przedsprzedaż Kilkaset rad dla spragnionych pokoju serca przedsprzedaż STUMP Łap okazje!
Końcówki nakładów już od
W drodze 2021, nr 05

W drodze 2021, nr 05

0 opinie
Dodaj do listy Ulubionych produktów
|
Wyczyść

Aborcja, Trybunał, Kościół – wszystkie nasze polskie sprawy w majowym miesięczniku „W drodze”. A także: czy da się rozmawiać bez emocji? Skandal u dominikanów – czego nie zrobiliśmy?

 

Skandal u dominikanów

Jak to możliwe, że do tego doszło, dlaczego nikt na to nie reagował i dlaczego studentki pozwoliły, by tak je traktowano – o mechanizmach uwodzenia i uzależniania od siebie Jacek Prusak SJ w rozmowie z Katarzyną Kolską. Jak sobie radzić z tym, co się dzieje w Kościele i co robić, by ocalić wiarę – o tym psycholog Olaf Żylicz. Dopełnieniem jest głos Romana Bieleckiego OP: jak być dalej dominikaninem, jak być księdzem i co zrobić, żeby odzyskać wiarygodność?

(Prze)Moc emocji

Dlaczego siebie nie słuchamy i co ma z tym wspólnego Internet odpowiada Olga Drenda w rozmowie z Tomaszem Maćkowiakiem. Rafał Cekiera pisze o tym, dlaczego to, w co wierzymy i jakie wyznajemy wartości nie zawsze jest widoczne w naszym życiu. A o emocjach w modlitwie, które czasem mają zgubne skutki i nie zawsze przybliżają nas do Chrystusa – ks. Przemysław Sawa.

Granice życia

O terapii uporczywej i daremnej pisze Jarosław Mikuczewski SJ. O dylematach lekarzy i trudnych decyzjach, które muszą czasami podejmować mówi, w rozmowie z Dorotą Ronge-Juszczyk, anestezjolog prof. Alicja Bartkowska-Śniatkowska. A Wojciech Surówka OP odpowiada na pozornie proste pytanie: Czy życie ludzkie jest najwyższą wartością?

Pro-life w objęciach Trybunału

Aborcja. Wydaje się, że powiedzieliśmy o niej i napisaliśmy już wszystko. Czyżby? Profesor Barbara Chyrowicz SSpS zmusza nas do przemyśleń i podsuwa argumenty do dyskusji o życiu. A Robert Plich OP pisze o tym, co to jest prawo naturalne.

Co więcej?

Biblista Michał Wilk opowiada, co się wydarzyło w domu Filemona. Jak zawsze felietony, recenzje i komentarze biblijne na niedzielę. 160 stron wyśmienitej lektury!

#CzytajWdrodze!