Nie stawiamy krzyżyka
fot. ashkan forouzani / UNSPLASH.COM

W przeszłości ludzie mieli być może mniej wiedzy religijnej, ale też i mniej zewnętrznych bodźców, które prowadziły do zachwiania wiary. Starczał im więc mały katechizm.

Agnieszka Rybak: Namawiam księdza do rachunku sumienia. Po pięciu latach kończy działalność kanał Religia.tv, który w dużej mierze był przecież księdza pomysłem. Gdzie tkwił błąd?

ks. Kazimierz Sowa: To nie tak, że Religia.tv przestaje istnieć. Mówić raczej należy o tym, że od nowego roku nie będzie się rozwijała tak, jak do tej pory. Jeżeli zaprzestaniemy produkcji nowych programów, to nie można będzie dostarczać widzowi nowych treści. A powtórki dla kanału tematycznego to śmierć. W związku z tym robimy teraz wszystko, by jednak pewna liczba nowych materiałów mogła się u nas pojawiać. One nie będą powstawać w stałej, cyklicznej formie. Chcemy jednak, by dotyczyły tematów, którymi zainteresowani są wspierający nas partnerzy.

Pomówmy zatem o tym, dlaczego dotychczasowy pomysł na Religia.tv się wyczerpał. Przyszedł ksiądz do tego kanału jako były prezes innego katolickiego medialnego przedsięwzięcia – Radia Plus. Czy wykorzystał ksiądz tamte doświadczenia?

Zostało Ci jeszcze 92% artykułu

Wykup dostęp do archiwum

  • Dostęp do ponad 5000 artykułów
  • Dostęp do wszystkich miesięczników starszych niż 6 miesięcy
  • Nielimitowane czytanie na stronie www bez pobierania żadnych plików!
||
Wyczyść

Zaloguj się