Prawdziwy Chleb
fot. joanna kosinska / UNSPLASH.COM

Iz 11,1-10 / Ps 72 / Rz 15,4-9 / Mt 3,1-12

Codzienność przeżywana z wiarą może nas zdumiewać. Zauważmy, że nasze życie składa się – jeśli można tak powiedzieć – z eucharystycznych działań: wdzięczności, miłości, przyjaźni, zaangażowania w rodzinie, we wspólnocie. Te wszystkie aspekty życia są głęboko obecne w Eucharystii. Żeby zachować zdrowie fizyczne, musimy się odżywiać. Podobnie – żeby wzrastać w wierze, potrzebujemy chleba eucharystycznego. Tylko w ten sposób możemy harmonijnie scalać nasze życie.

Jedząc chleb, mamy siłę do podejmowania różnych wyzwań codzienności, podobnie – karmiąc się Eucharystią, mamy siłę, aby zwracać się do Boga i być wiernymi synami w Chrystusie. Naszym nauczycielem w przyjęciu Słowa i prawdziwego Chleba może być Jan Chrzciciel. On pokazał, że nawrócenie to sprawa życia i śmierci. Sam poznał smak prawdziwego Chleba i nie dał się nabrać na sztuczne i tanie pokarmy.Dusza głodna Boga może nasycić się tylko prawdziwym Chlebem z nieba.

By w pełni smakować ten Chleb, musimy dotknąć nasze serce ogniem życiodajnej pokuty.

Prawdziwy Chleb
Srećko Koralija OP

urodzony w 1986 r. – dominikanin, teolog, biblista i orientalista, regens Chorwackiej Prowincji Dominikanów.Mieszka w Zagrzebiu....