Zdjęcie s. Theresy Alethei Noble

Theresa Aletheia Noble FSP

siostra paulistka, która mówi o sobie: miłośniczka Prawdy, była ateistka, śmierć jest nieunikniona i nieprzewidywalna, przygotuj się więc teraz – memento mori.

Była ateistką, ale dzięki Bożej łasce nawróciła się, i teraz sama pomaga innym w doprowadzaniu bliskich do wiary katolickiej. Kilka lat po powrocie do wspólnoty Kościoła porzuciła pracę w Dolinie Krzemowej, aby dołączyć do Zgromadzenia Sióstr Świętego Pawła.

Fascynuje ją szczególnie chrześcijańska tradycja związana z popularnym w kulturze hasłem memento mori (pamiętaj o śmierci). Jest promotorką ruchu, którego celem jest odrodzenie tej starożytnej dyscypliny. Zainspirował ją założyciel jej zakonu, błogosławiony James Alberione, który trzymał czaszkę na swoim biurku, by przypominała mu o nieuniknionej śmierci. Po rekolekcjach duchowych w 2017 roku siostra Noble FSP otrzymała od jednej ze swoich sióstr ceramiczną czaszkę i od tamtej pory stoi ona na jej biurku.

Obecnie mieszka w Miami, gdzie ewangelizuje, pracuje w piekarni i prowadzi blog Pursued By Truth (Ścigany przez prawdę), jest aktywna w mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter.

Książka Ukochany marnotrawny. Kiedy twoi bliscy porzucają wiarę ukazała się nakładem Wydawnictwa W drodze.